مديركل منابع طبيعي وآبخيزداري استان بوشهرخبرداد:

تصويب٦٦٠ميليارد ريال جهت توسعه فضاي سبز جنوب استان بوشهر

تصويب٦٦٠ميليارد ريال جهت توسعه فضاي سبز جنوب استان بوشهر

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهرگفت:با پيگيري‌هاي مستمر نماينده جنوب استان بوشهر در مجلس شوراي اسلامي و حسن نظر وزير نفت ۶۶۰ميليارد ريال جهت توسعه فضاي سبز جنوب استان بوشهر در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران مصوب گرديد.

 

سهیل مهاجری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: طرح توسعه فضای سبز مناطق جنوبی استان بوشهر در راستای تلطیف هوا و کاستن از آلایندگی‌های منطقه است که به دنبال پیگیری‌های موثر و علمی الماسی و موافقت وزیر نفت تحقق یافته است.

وی افزود: انتظار می‌رود این طرح به زودی عملیاتی شود و منابع طبیعی و آبخیزداری استان توسعه فضای سبزمنطقه را متناسب با شرایط آب وهوایی و در بیش از هزارهکتار از اراضی ملی آغاز کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تصریح کرد: اجرایی شدن این طرح به ایجاد کمربند سبز در حوزه جنوب استان بوشهر منجر خواهد شد و کارکرد موثری بر کاهش آلایندگی منطقه و توجه به توسعه پایدار خواهد بود.

وی بیان کرد: مساحت فضای سبز کنونی موجود در منطقه ویژه از ابتدای راه‌اندازی تاسیسات پارس جنوبی تا کنون کمتر از یک هزار هکتار است که این امر حاکی از عدم توجه متولیان منطقه به مسئولیت‌های اجتماعی خود با محیط پیرامون بوده است.

مهاجری اضافه کرد: نماینده جنوب استان بوشهر با توجه به تجربه و دانشی که در حوزه های جامعه شناختی دارد خوشبختانه به مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت توجه خاصی داشته و مصوب شدن توسعه فضای سبز محیط پیرامون تاسیسات منطقه ویژه نیز بر همین دیدگاه استوار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: توسعه صنایع نفت و گاز نباید منجر به تخریب عرصه‌های منابع طبیعی و ضرر رساندن به مردم منطقه شود و توجه به این عرصه‌ها و احیای مجدد آنها به همکاری وزارت نفت نیاز دارد.

وی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد با کمک نمایندگان مجلس استان از ظرفیت نفت برای احیای منابع طبیعی استان استفاده کنیم و تعهدات نفت به محیط پیرامون جامعه عمل به خود بگیرد.

مهاجری یادآور شد: کارکرد مدیران منطقه اقتصادی انرزی پارس در این حوزه قابل تقدیر است.

 

 نظرات

یک پاسخ به “تصويب٦٦٠ميليارد ريال جهت توسعه فضاي سبز جنوب استان بوشهر”

  1. تیگیلی گفت:

    آفرین به این نماینده پیگیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *