روز جم را قورت ندهيم

یادداشت وارده درمورد بی خبری روسای شورای بخش مرکزی و ریز از برنامه های روز جم

یادداشت وارده درمورد بی خبری روسای شورای بخش مرکزی و ریز از برنامه های روز جم

روز جم را قورت ندهیم!
ناصر حاتمی رئیس شورای بخش مرکزی ؛ هیچ دعوتی از من برای روز جم نشد
یادداشت وارده درمورد بی خبری روسای شورای بخش مرکزی و ریز از برنامه های روز جم.

تقابل ایده ها موجب پویایی جامعه می شود و پدیده ای است که نباید از آن رنجیده خاطر شد. اتفاقا باید از آن استقبال کنیم و با آغوش باز پذیرای تشتت آرا و ایده ها باشیم. امروز خوشحالیم که شورای شهر مدعی شفافیت است و خواهان مشارکت حداکثری در برنامه ریزی های شهری است.

در راستای همین اتفاق مثبت اخیرا شورای شهر تصمیم گرفت همایش روز جم را برون سپاری کند. در واقع این شبه خصوصی سازی در عرصه فرهنگ با مدیریت و هماهنگی شورای شهر جم است و از ابتدا مسئول دبیرخانه دائمی همایش روز جم قول مساعد داد که در این راه از مشارکت حداکثری شهروندان، نخبگان و فعالین عرصه شهرستان استفاده کند. زیرا ایشان معتقد بودند که روز جم متعلق به کل شهرستان است نباید عده ای معدود آن را به نفع خودشان مصادره کنند.

هرچند در ابتدای برنامه ریزی های دبیرخانه دائمی، انجمن ادبی شعر با گلایه های شدید نشان داد که شعارهای برگزارکنندگان با رفتار آنها همخوانی ندارد. در ادامه نیز فعالین اجتماعی شهر نقدهایی به برنامه وارد کردند که بازهم بی پاسخ ماند. این روند افزایش منتقدین روز جم نشان از این دارد که داستان همان قلعه حیوانات است و مجددا عده ای معدود قصد دارند این همایش همگانی که متعلق به تمام مردم شهرستان است را به تنهایی قورت دهند.

در ادامه این روند منفی در دبیرخانه دائمی همایش روز جم که مسئولیت آن بدون شک بر عهده برگزارکنندان بعلاوه شورای شهر جم است امروز نیز باخبر شدیم که ناصر حاتمی رئیس شورای بخش مرکزی بیان کرده است، هیچ گونه صحبتی درباره روز جم با من نشده است. همچنین ایشان گفت تا به حال به هیچ جلسه ای درباره این مراسم دعوت نشدم. هر چند مایل بودیم همراه با مجموعه شوراهای روستاهای بخش مرکزی حضور فعال داشته باشیم و ظرفیت های روستاها را معرفی کنیم.

بعد از باخبر شدن از این وضعیت رقت انگیز به سراغ دیگر افراد شورای شهرستان رفتیم که یعقوب تشانی رئیس شورای بخش ریز نیز در اظهار نظری مشابه اعلام کرد جهت حضور در هیچ جلسه ای از ما دعوت نشده است و از ظرفیت شورهای شهر ریز و انارستان در حد یک گروه تلگرامی استفاده شده است.

این وضعیت در حالی رخ داده است که رئیس شورای شهر جم نیز مدعی است با برون سپاری در این کار را تمام کرده است و هیچ گونه دخالتی نخواهد کرد؛ پس چه کسی باید پاسخگوی این وضعیت اسفناک باشد؟!

لازم است در پایان این نکته تکرار شود که مردم شهرستان جم امیدوار بودند با افراد جدید شورای شهر جم، ۲۵ اسفند روز همه مردم جم خواهد شد، اما این ناامیدی به مردم شهر جم نیز در حال سرایت کردن است، بطوری که این روزها علاوه بر شوراهای روستاها شهرستان جم، انجمن ادبی، تعدادی زیادی از فعالین اجتماعی و سیاسی شهر و جوانان این شهر از روش در پیش گرفته شده نگران هستند ولی چه کسی باید پاسخگو باشد؟!

منبع:شهرنامهنظرات

یک پاسخ به “یادداشت وارده درمورد بی خبری روسای شورای بخش مرکزی و ریز از برنامه های روز جم”

  1. کودک گفت:

    نقد به جایی بود . در کل پاسخگویی محلی از اعراب ندارد …. .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *