کرونا درمان می‌شود، این درد نه!

کرونا درمان می‌شود، این درد نه!

✍️ احسان محمدی 

◾️ نمی‌دانم شما به چه حقی کسانی که این روزها سفر می‌روند را قضاوت می‌کنید؟ کی می‌خواهید دست از قضاوت دیگران بردارید؟کاش کتاب بیشعوری را می‌شد به همه شما داد یا برای هر کدام‌تان یک کارتن بزرگ کاندوم فرستاد تا از تولید مثل خودتان جلوگیری کنید.

یاد بگیرید تا با کفش های کسی راه نرفته‌اید حق ندارید راه رفتن او را قضاوت کنید. ما در این دنیا حق قضاوت نداریم و باید یاد بگیریم قضاوت حق خداست!

◾️ این روزها یک ویروس دارد به همه ما درس می‌دهد. از «النظافه من الایمان» تا انسانیت و نحوه استفاده از روغن‌ بنفشه و زدودن کینه دیرینه میان اسلام و الکل و خرافات دینی و… ولی خطرناک‌تر از #کرونا، بی‌شعوری است و خطرناک‌تر از بی‌شعوری، دفاع از بی‌شعوری!

◾️ بی‌شعوری در میان ما نه تنها نهادینه شده بلکه بی‌شعورها در شبکه‌های اجتماعی وکیل مدافع‌های رایگانی پیدا کرده‌اند که به اسم #قضاوت_نکن رفتارهای آنها را توجیه می‌کنند.

هرکس نقد کند، فوری همان وکیل مدافعان می‌پرند وسط:

  شما هم زورت به این بیچاره‌ها میرسه؟ اگه راست میگی جلوی اختلاس‌ها رو بگیر!

  خاک بر سر ما که تو روزنامه‌نگارمون شدی، به چه حقی مردم رو قضاوت می‌کنی؟

  این آدما پر از خشم‌های فروخورده هستند، باید درکشون کرد، وقتی حکومت فشار میاره باید یه‌جور این خشم رو تخلیه کنن!

– حکومت به شما یاد داده از مردم ایراد بگیری، امثال شما تو دنیا توجیه‌گر رفتارهای دیکتاتورها هستید!

◾️ روزنامه‌نگار، چریک نیست، من در حد سواد و جسارتم بارها در نقد حکومت نوشته‌ام، اینکه بسیاری از مدیران ما از کرونا بدترند، اینکه کشور را سالهاست به فنا داده‌اند و… اگر نخوانده‌اید گناه من نیست، ببخشید که من جرات ندارم مثل شما هر روز شانه به شانه #زاپاتا و #چه‌گوارا با مسلسل به سمت مسئولان بلندپایه مملکت حمله کنم!

  ◾️ دشمن بزرگ ایران، بی‌شعوری است. چه در هرم مدیریت کشور، چه در میان ما مردم.

  ◾️عزیزانی که با افتخار #قرنطینه می‌شکنند و سفر می‌روند، آنها که مهمانی می‌گیرند، برای خریدن یک وجب سفره و دو گل سر با خانواده به خیابان می‌روند، مسئولانی که هنوز تکلیف‌شان با خودشان روشن نیست و از یک طرف توصیه می‌کنند مردم در خانه بمانند و از یک طرف می‌گویند ساعت کار ادارات باید به روال عادی برگردد… شما بی‌شعور هستید. خیلی بی‌شعورید. حتی اگر عزیز من هستید.

 ◾️هر کس جان مردم را به خطر می‌اندازد بی‌شعور است، چه #حسن_روحانی و مدیران کشور باشند، چه کسی که از بی‌شعوری دفاع می‌کند. این روزها باید خیلی جدی و بی‌رحم مقابل بی‌شعوری ایستاد.

#قرنطینه_نوشت

 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *