هک شدن رادیوهای آمریکا و پخش سرود ضدترامپ!

تاورتا؛ گزارش شده که هکرها فرستانده های رادیو را به نحوی دستکاری کرده‌اند تا موزیک “لعنت به دونالد ترامپ” که توسط دو رپر به نام‌های YG و Nipsey Hussle خوانده شده را تکرار کنند.

به گزارش Ars Technica هکرها با استفاده از نقطه ضعفی که مربوط به فرستنده‌های غیر ایمن Barix Exstreamer بوده است این پیام را ارسال می‌کنند. این دستگاه‌ها به اینترنت متصل می‌شوند و در صورتی که ایستگاه‌های رادیویی مسائل امنیتی را در مورد آنها رعایت نکرده باشند به راحتی قابل هک شدن هستند. کمپانی باریکس در آوریل سال گذشته در مورد این مشکل امنیتی به ایستگاه‌های رادیویی هشدار داده و به آنها پیشنهاد کرده بود که از رمزهای ۲۴ کاراکتری استفاده کنند و برای برقراری ارتباطات اینترنتی از دستگاه‌های خود حتماً از فایروال و VPNN استفاده کنند.

این هشدار پس از اینکه یکی از ایستگاه‌های رادیویی در کلرادو با همین تکنیک مورد حمله قرار گرفت توسط باریکس منتشر شد.

fdtخبرهای متععدی از هک فرستنده‌های FM و پخش پیام “لعنت به ترامپ” از نقاط مختلف آمریکا گزارش شده است. این پیام در بسیاری از شبکه‌ها، از یککانال محلی رادیویی مکزیکی در نشویل گرفته تا یک شبکه رادیویی با برنامه‌های تبلیغاتی کاتولیکی در ایالت ایندیانا پخش شده است.

YG که یکی از خوانندگان این موزیک است به تیم دونالد ترامپ پیشنهاد داده بود تا این آهنگ توهین آمیز را در مراسم تحلیف او با دریافت ۴ میلیون دلار اجرا کند، که خوب البته این پیشنهاد رد شد!نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *